Odpowiedni dobór rolet może zadecydować o atrakcyjności całego budynku, dlatego wybór musi być szeroki i taka właśnie jest nasza oferta. Pancerze – aluminiowe profile, z których składa się roleta – oferowane są w kilkunastu kolorach. Są to m.in. biały, brązowy, szary, srebrny, dąb złoty, orzech, ciemnobeżowy. Aluminiowe obudowy rolet (składające się ze skrzynki i prowadnic) można zamówić w dowolnym kolorze palety RAL lub wybranych dekorach.

KRISPOL ROLETY ELEWACYJNE

Rolety elewacyjne to rolety w systemie obudowy aluminiowej. Polecane są do renowacji budynków. Ich skrzynka i prowadnice montowane są na murze lub we wnęce okiennej (bez zabudowy), a więc bez konieczności wymiany okien.

KRISPOL ROLETY NAKŁADANE NA OKNO

Rolety zewnętrzne nakładane na okno (rolety w systemie obudowy PVC) montowane są we wnęce razem z oknem (w czterech wariantach zabudowy). To system uniwersalny, polecany zarówno do nowego, jak i starego budownictwa.

KRISPOL ROLETY DO ZABUDOWY

Rolety zewnętrzne do zabudowy – w systemie obudowy aluminiowej. W przypadku rolet do zabudowy skrzynka montowana jest w nadprożu, a prowadnice we wnęce okiennej, dlatego też ten typ rolet polecany jest do nowo budowanych obiektów.

MATERIAŁY

Pancerze rolet oraz skrzynki wykonane są z wysokiej jakości aluminium. Wypełnienie pancerza stanowi warstwa bezfreonowej pianki poliuretanowej, zapewniająca dobrą izolację termiczną. Współczynnik przenikania ciepła wynosi U=4,1 W/(m2K).

WZORY I KOLORY

Odpowiedni dobór rolet może zadecydować o atrakcyjności całego budynku, dlatego wybór musi być szeroki i taka właśnie jest oferta firmy KRISPOL. Pancerze – aluminiowe profile, z których składa się roleta – oferowane są w kilkunastu kolorach. Są to m.in. biały, brązowy, szary, srebrny, dąb złoty, orzech, ciemnobeżowy. Aluminiowe obudowy rolet (składające się ze skrzynki i prowadnic) można zamówić w dowolnym kolorze palety RAL lub wybranych dekorach.

ZABEZPIECZENIA

Prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie rolety umożliwiają następujące zabezpieczenia i wzmocnienia: Zamek baskwilowy, montowany w dolnej lub środkowej listwie pancerza i obsługiwany obustronnie. Rygiel ręczny – uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej rolety. Stosowany w roletach w systemie aluminiowym. Rygiel automatyczny – montowany w dolnej listwie. Nie wymaga obsługi ręcznej i skutecznie uniemożliwia podniesienie rolety z zewnątrz. Wzmocnienie dolnej listwy – stabilizuje pracę pancerza oraz uniemożliwia wyrwanie pancerza z prowadnic – zalecane do rolet o podwyższonej odporności na włamanie. Wieszak blokujący (w roletach z napędem elektrycznym oraz przekładnią łańcuszkową) – montowany na wale rolety – blokuje pancerz zamkniętej rolety uniemożliwiając podniesienie z zewnątrz. Integracja z systemem alarmowym – każda niepowołana próba podniesienia rolety włącza sygnalizację alarmową.