Twórcy klimatycznego wnętrza

ŻALUZJE DREWNIANE

Żaluzje drewniane to nastrojowe i klimatyczne osłony, które komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych wnętrzach. Bogata kolorystyka oraz eleganckie i estetyczne wykończenie sprawiają że znajdują uznanie u najbardziej wymagających klientów. Żaluzje produkowane są ze specjalnego gatunku drewna Basswood, czyli lipy występującej na terenach północnej Ameryki. Drewno to wykorzystywane jest w wielu dziedzinach, między innymi do produkcji instrumentów muzycznych oraz naszych żaluzji. W ofercie znajdują się także ciekawe żaluzje wykonane ze specjalnie prasowanego bambusa charakteryzujące się oryginalnym wyglądem. i 13 % wysokości plus 5 cm.    

ŻALUZJE DREWNIANE 25 mm Najczęściej montowane są bezpośrednio na skrzydle okiennym we wnęce szybowej lub na ramie okna. Mogą być wyposażone w linki, które powodują że żaluzja jest prowadzona wzdłuż linii okna ( dotyczy okien uchylnych). Mogą być również wyposażone w magnesy podtrzymujące w pozycji całkowicie opuszczonej. Żaluzje drewniane 25 mm podnoszone i opuszczane są za pomocą sznurka, natomiast kąt pochylenia lamel sterowany jest zawsze pokrętłem. Warto pamiętać że pakiet żaluzji po ich złożeniu zajmuje znaczącą powierzchnię. Dla żaluzji 25 mm pakiet wynosi 13 % wysokości plus 5 cm.

ŻALUZJE DREWNIANE 50 mm

Żaluzje 50 mm – zazwyczaj montowane są nad wnęką okienną lub do sufitu. Najczęściej występują z drabinka sznurkową, jednak mogą być wyposażone w drabinkę taśmową, która stanowi dodatkowy element dekoracyjny. Standardowo podnoszone są za pomocą sznurka a kąt nachylenia lamel sterowany jest osobnymi sznurkami. Opcjonalnie mogą występować w wersji ze sterowaniem elektrycznym.

Warto pamiętać, że pakiet żaluzji po ich złożeniu zajmuje znaczną powierzchnię. Dla żaluzji 50 mm pakiet wynosi 10% wysokości plus 8 cm